ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2291328
*
nr 229 1328
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 13:49:21
1
150 kr
6/4 20:20:18
2
Vinnande bud
6/4 20:37:41
3
250 kr
7/4 15:46:56
4
300 kr
7/4 15:47:31
4
350 kr
7/4 15:48:28
4
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 229 1328
Pigtittare
längd (a)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 13:49:21 | 1 | 150 kr |
| 6/4 20:20:18 | 2 | Vinnande bud |
| 6/4 20:37:41 | 3 | 250 kr |
| 7/4 15:46:56 | 4 | 300 kr |
| 7/4 15:47:31 | 4 | 350 kr |
| 7/4 15:48:28 | 4 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04



